LAURENT GARNIER „LIVE BOOTH SESSION“

Laurent Garnier, Benjamin Rippert, Scan X

4hodinový live/dj set

22.9.   Lucerna Music bar

22:00 – 02:00

LBS

support:

HORY DOLY

DJ GROOVE

20:00 – 20:00

Pořádá : Move Association, Lucerna Music Bar a Francouzský institut v Praze

„Když mi bylo deset let,v  ložnici to vypadalo jako v  nočním klubu. Byly tam blesky, pestrobarevný blikající světla, disco koule, DJ pult a taneční parket. Snil jsem jen o jediném: “ Aby lidé tančili „.

Laurent Garnier v „Electrochoc“ od Laurent Garnier a David Brun-Lambert (Flammarion)

Laurent Garnier produkuje Planet Dance na 25 let, je jedním z průkopníků DJs taneční scény na celém světě. Na začátku roku 2011 je Laurent Garnier jako jediný Francouz, mezi třicetipěti mezinárodními DJs, v užším výběru pro „nejlepší DJ všech dob“ (hodnocen anglickým časopisem Mixmag). Má za sebou autentické zkušenosti z euforie dob Acid House v Manchesteru, nočního života v Paříži, velkých mezinárodních festivalů, nejlepších planetárních  klubů…

Mnohostranný umělec s obrovskou energií jehož vliv na hudební scénu, je dalekosáhlý. Objevitel starých a nových zvuků, s úžasně bohatou hudební kulturou. Je schopen sladit zvuky z celého světa, současné trendy i hudbu příští generace. Jeho neuvěřitelné tracky eklekticky vstřebávají Techno z Detroitu, směsi a náznaky Jazzu, Disco, House, african groove, Jungle i Dubstep basslines. Ve všem však cítíme neustálou snahu o výběr nových zvuků a rozvoj nových trendů.

Logicky je také skladatel filmové, televizní a divadelní hudby. Laurent Garnier mj. složil hudbu pro současný tanec, pro choreografy Angelina Preljocaje a Marie-Claude Pietragalla. Během léta roku 2010 Laurent Garnier pracoval podruhé s Angelinem Preljocajem skládat hudbu k baletu „Suivront Mille ans de calme“. ( Balet Angelina Preljocaja „Sněhurka“ uvedlo s obrovským úspěchem mj. i Národní divadlo v Praze na své hlavní scéně v listopadu 2008).

Založil vlastní  Webradio (http://www.pedrobroadcast.com/ ), které vysílá ve dne i v noci. A jako by toho nebylo dost, v posledních dvou letech představuje svůj vlastní týdenní rozhlasový pořad, který je v současnosti vysílán ve Francii, Belgii, Švýcarsku a Mali.

Laurent Garnier je umělec v pohybu. Je neúnavný ve svém nadšení a je plný nových nápadů a projektů. Stejně tak jako jeho nároky na DJ-ing. Jeho velké hity přispěly k explozi taneční hudby ve Francii, vydláždil cestu pro řadu dalších. Všechny jeho projekty jsou  úžasně inspirativní zážitky, které mají osobní  dopad nejen na něj jako na  hudebníka  ale i  jako lidské  bytosti. Jeho kariéra je založena na odhodlání a nadšení. Laurentu Garnierovi  se podařilo dosáhnout jeho dětský sen: sdílení nejlepší hudby s jinými lidmi. A kousek po kousku, DJ Laurent Garnier se vyvinul v dokonalého tvůrce, hudebníka, jehož schopnosti jsou všeobecně uznávány. Stejně jako jeho smysl pro bezprostřednost a potřeby pro improvizaci.

Je nám ctí, že Laurent Garnier přijal naši nabídku k uvedení jeho nového projektu LBS a jeho pražské premiéry v Lucerna Music Baru.  LBS koncept – Live Booth Session byl zahájen na podzim roku 2010. Koncept se v živé podobě skládá ze tří lidí: Laurent Garnier (DJ a machines ), Benjamin Rippert (klávesy) a Scan X (machines). Nabízí novou platformu pro vyjádření a improvizace, hraní techna, Jazzu, House, Dubu, breakbeatu a dubstepu. Experimentální živý hudební projekt využívá organických i elektronických zdrojů, s flexibilitou DJ a intenzitou živého vystoupení. Speciálně vytvořené tak, aby odpovídal horečné atmosféře klbu. A LBS hodlá taneční parket přivézt do šílenství v svém 4hodinovém non-stop maratonu. Je to nový způsob, jak se Laurent Garnier vrací na taneční parket… Ve stejném duchu – vzájemně si předávat… V úzkém fyzickém a emocionálním kontaktu s tanečním parketem… Jako vždy… To je příběh jeho života.

http://www.laurentgarnier.com/laurent-garnier-its-just-musik-dvd-live-a-pleyel/

http://www.laurentgarnier.com/lbs-north-america-2/

http://www.laurentgarnier.com/bloc-festival-2/