Move festival 6.0

Move Festival 6.0

Palác Akropolis   |   Lucerna Music Bar   |   Klub Matrix

říjen – listopad 2010

www.movefestival.eu

Move Festival od svého založení v roce 2005 profiluje jako premiérový klubový festival. Nabízí oceňované zahraniční novinky rozmanitých hudebních stylů a žánrů, které u nás diváci i média teprve objevují. Některé z nich projdou bez povšimnutí, jiné se později dostávají na program velkých českých i slovenských festivalů a hudebních scén. V letech 2005 a 2006 se Move Festival dostal za hranice České republiky a v evropských městech Oslu, Londýně a Berlíně předvedl české kapely jako Chinaski, Khoiba a další. Loňského roku pak skupiny Toxique, Airfare, Cartonnage a Southpaw vyvezl do Clermont-Ferrand a EuropaVox.

Move znamená pohyb. A pohyb by se měl prokázat hlavně na poli mezinárodní hudební spolupráce. Festival je v tomto roce uveden formou tří samostatných, byť obsahem provázaných akcí. Poprvé se publiku představí projekty, ve kterých se mísí zahraniční i čeští hudebníci, a kde se aplikuje zahraniční producentská a tvůrčí zkušenost. Nechceme však, aby se festival profiloval pouze jako  tvůrčí dílna zaměřená na úzký okruh vyvolených. Záměrem festivalu je nabídnout hudební platformu, která umožní širšímu publiku vidět a vnímat pozitivní přínos a výsledky mezinárodní hudební  spolupráce.Hentai Corporation jako jedna z nejoriginálnějších mladých českých skupin již absolvovala dva specializované hudební workshopy (2009 – 2010), které vedl Jean-Pierre  Mathieu, francouzský producent a lektor pařížského Le Studio des Variétés. Na prvním koncertě letošního Move Festivalu (23. října v Paláci Akropolis) se Mathieu zhostí i práce zvukaře. Očekáváme, že využije výborného zázemí Akropole a „vytáhne” z obou kapel absolutní možné maximum.

Během druhého festivalového večera (28. října) se v Lucerna Music Baru publiku představí nejaktuálnější brazilský sound v podobě nového objevu, zpěvačky Mariany Da Cruz a její švýcarské skupiny, kombinující elektro-akustickou brazilskou hudbu, transglobal urban pop, švýcarské Alpy a nové asijské technologie. Jak známo, nejlepší brazilští hudebníci dnes působí mimo svou zemi. V průběhu večera pak budou mít diváci možnost si poslechnout další brazilské skupiny působící v ČR, a to Groove la femme hudebníků Camilia de Oliveira a Flavia Torga (poprvé  ve spolupráci s českou basistkou Olgou Kovaříkovou) a v Praze již zavedenou sestavu Batukatum.

Poslední z připravovaných koncertů (12. listopadu v klubu Matrix) bude věnován umělci jménem Aphrodite -etablovanému britskému producentovi a Dji. Ten svým posluchačům ukáže, jaký je rozdíl mezi britskou a českou DnB scénou.

Festival podporuje Hl. město Praha, Praha 3,  Ministerstvo kultury ČR a Institut moderní hudby, o.s.

Program 2010:

23. října od 19:30, Palác Akropolis:Hentai Corporation (CZ) & Jean-Pierre Mathieu (FR)  + special guest X Left To Die 28. října od 20:00, Lucerna Music Bar:Da Cruz (Br/Ch) + Groove la Femme –   Camilia de Oliveira a Flavia Torga (host:Olga Kovaříková) + Batukatum (CZ/BR) 12. listopadu od 20:00, klub Matrix:DJ Aphrodite & Junior Red (UK)  links:Hentai Corporation (CZ) & Jean-Pierre Mathieu (FR) + special guest X Left To Diehttp://www.moveticket.cz/EventDetail.aspx?eventID=39 http://www.palacakropolis.cz/program/2010-10-23  Da Cruz (BR/CH) + Groove la Femme – Camilia de Oliveira a Flavia Torga(host: Olga Kovaříková) + Batukatum (CZ/BR)http://www.moveticket.cz/EventDetail.aspx?eventID=43 http://lucerna.musicbar.cz/program/?id_akce=83   DJ Aphrodite (UK)http://www.moveticket.cz/EventDetail.aspx?eventID=44 http://www.matrixklub.cz/program.php   Předprodej na http://www.moveticket.cz nebo na místě v pokladnách klubů.Ceny: od 75,- do 240,- Kč