Hentai Corporation & Jean Pierre Mathieu 6 – 10/7/2010 – Matrix

Druhý workshop, uspořádaný po roce a půl se stejnou kapelou a stejným producentem, byl již plně zaměřen na předprodukční práci před nahráváním nového CD Hentai. Čtyři skladby se pitvaly až se úplně rozpitvaly do detailů.  Křížily se nástroje, hledaly se vhodné a vhodnější tóny,  více kompaktnější zvuk, pracovalo se opět na dynamice a výrazu každé skladby. Všichni se snažili najít  nejlepší aranžmá.  Dlouhé hodiny, koncentrace, únava, komunikace, diskuze… Názorové tření v  příjemné režii Jean Pierra přineslo každé skladbě lehkost a potřebný kontrast, který proměnil  dobré hudební nápady  Hentai do profesionální kvality, srovnatelné se zahraniční produkcí.  V průběhu roku a půl tak  Hentai dostali přinejmenším návod  jak na to. Jak být originální, nekopírovat, neklonovat, nepřijímat klišé, nepodbízet se, hudebně komunikovat mezi s sebou, učit se poslouchat sami sebe  ve zkušebně i na koncertě.  Ukázalo se jak je nutné, ještě před  nahráváním ve studiu absolvovat intenzivní předprodukční přípravu , která vyčistí pomocí profesionálních zpětných vazeb všechny nepotřebné, ale již zažité zbytečnosti.  Proces, který by měla absovovat každá kapela, když  se rozhodne utratit své těžko nabyté a našetřené peníze v   nahravacím studiu.  Tam je již totiž na ryze tvůrčí práci pozdě. Výsledek nejvíce ovlivňuje  zvukař, který je obvykle sám zahlcen vlastní prací a stresem časového limitu daným pronájem studia.

Bandzone 25/10/2010

Jedna z nejzajímavějších českých klubových kapel ze stáje Bandzone Booking Agency chystá pro svoje fanoušky zásadní koncert, který proběhne 23.10. v paláci Akropolis v Praze, v rámci šesté edice Move Festivalu.

Co si vlastně hudebníci připravili?
Hentai Corporation jsou progresivní kapela, která se snaží svůj sound posouvat  na co nejvíce profesionální úroveň, proto si na vystoupení přizvala předního francouzského zvukaře Jean-Pierra Mathieu. Kapela s ním v létě podnikla workshop, kdy pracovala na svých skladbách a snažila se přiblížit co možná nejvíce zvuku zahraničních kapel. Své dojmy z workshopu popisují Hentai Corporation:

Report   HENTAI CORPORATION:

„Tyhle čtyři dny pro nás byly obrovská škola. Především se věnoval celkovému soundu songů skrze jednotlivé detaily. Jeli jsme pasáž po pasáži a prakticky ke všemu nám něco řekl. Někdy šlo o celkovou ideu té pasáže – jindy o konkrétní linku, tedy konkrétního hudebníka. Každopádně se s námi v žádném případě nepáral a jakmile se mu něco jenom trochu nelíbilo, hned nás zastavil, a začali jsme daný problém řešit. Když hrajeme, tak se především soustředíme na svůj nástroj a nejsme potom tolik schopní zhodnotit song jako celek.

Jo a ještě zajímavost o Jeanovi: Jean – Pierre Mathieu navíc pracuje i jako lektor se známými fr. hudebníky v pařížském specializovaném studiu „Le Studio des varietes“, kam se nám ( Move Association a Francouzskému Institutu) podařilo před pár lety umístit na stáž i Davida Kollera.“